BAYER Advantix 25-40 kg 4 szt.

BAYER Advantix 25-40 kg 4 szt.

Produkt niedostępny

Produkt jest obecnie niedostępny. Jeśli chcesz być powiadomiony o jego ponownej dostępności, podaj poniżej swój adres

Podaj swój adres e-mail:

Advantix Spot-on (400 mg + 2000 mg)/4 ml; roztwór do nakrapiania.
Główne zalety:
1. skutecznie odstrasza i/lub zabija pchły, kleszcze, muchówki i komary;
2. redukuje ryzyko zarażenia chorobami przez nie przenoszonymi;
3. jest bezpieczny i wygodny w użyciu
4. jest wodoodporny
.

Wskazania do stosowania:

zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.)(Odstrasza kleszcze od kontaktów ze skórą, a następnie zabija je do 4 tygodni) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów(Już w kilka minut od zastosowania powstrzymuje pchły od ugryzienia, a następnie zabija je a ponadto eliminuje larwy z najbliższego otoczenia do 4 tygodni ), a także odstraszanie komarów i muchówek do 4 tygodni (Phlebotomus sp.). Może być stosowany jako element terapii alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
Dawkowanie i sposób podawania: 
Wyłącznie do stosowania na skórę. Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy i pcheł przez cztery tygodnie, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych. Ponowna infestacja związana z pojawieniem się w otoczeniu zwierzęcia nowych pcheł może trwać przez sześć tygodni lub dłużej po rozpoczęciu leczenia. W takim przypadku może być konieczne więcej, niż jednorazowe użycie preparatu, w zależności od ilości pasożytów w otoczeniu. Aby utrudnić pchłom bytowanie w środowisku, zaleca się stosowanie środków zwalczających dorosłe pchły i osobniki w stadiach rozwojowych w otoczeniu zwierzęcia. Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni,
zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych. Preparat zachowuje skuteczność po zmoczeniu sierści zwierzęcia. Jednakże w przypadku częstego kontaktu z wodą, konieczne może być ponowne naniesienie preparatu, w zależności od obecności ektopasożytów w otoczeniu zwierzęcia. W takim przypadku nie należy stosować preparatu częściej, niż raz na tydzień. W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu lub przynajmniej w tydzień po jego zastosowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu. 
Przeciwwskazania: 
nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia; nie stosować u kotów; nie ma przeciwwskazań do stosowania w okresie ciąży i laktacji. 
Działania niepożądane: 
w rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.
Ostrzeżenia specjalne: 
Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat. Należy dopilnować, aby produkt został podany we właściwy sposób, zgodnie z opisem w części (dawkowanie). W szczególności należy nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa. Z uwagi na specyficzne uwarunkowania fizjologiczne oraz brak zdolności do metabolizowania niektórych związków, produktu tego nie wolno stosować u kotów. Produkt ten może wywierać poważne i szkodliwe działanie w przypadku jego użycia u kota, lub połknięcia go przez kota wylizującego psa, u którego dopiero co zastosowano preparat. Jeżeli miały miejsce takie okoliczności, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. 

Produkt niedostępny Dostępność produktu

Czas dostawy Dostawa: 1-3 dni

Zapytaj o produkt Formularz zapytania

Najczęściej kupowane produkty wraz z BAYER Advantix 25-40 kg 4 szt.

Formularz zapytania dla produktu BAYER Advantix 25-40 kg 4 szt.

Twoje imię i nazwisko:

Twój adres e-mail:

Twoje numer telefonu:

Twoje zapytanie: